Print deze pagina
Vaak gestelde vragen
Wij waren vroeger landbouwers. Nu zijn we gepensioneerd. Wij willen ons huis verkopen. Moeten wij vrezen dat dit een weerslag zal hebben op ons pensioen als zelfstandigen?

De verkoop van een familiewoonst kan geen weerslag hebben op het bedrag van het pensioen

Uitzondering: Het onroerend goed werd bij de afhandeling van het pensioendossier mee in aanmerking genomen voor het onderzoek naar de bestaansmiddelen en het pensioen werd daardoor verminderd.
In dit geval kunt u best een aanvraag tot herziening van de pensioenbeslissing indienen zodat het RSVZ de eventuele weerslag van de verkoop kan bepalen.
Als uw familiewoonst nooit betrokken werd in een onderzoek naar de bestaansmiddelen voor uw pensioendossier, heeft de verkoop geen weerslag op het bedrag van uw pensioen als zelfstandige.

Opgelet! De verkoop van een onroerend goed kan wel zijn gevolgen hebben in het kader van de inkomensgarantie voor ouderen (IGO), vroeger het "gewaarborgd inkomen voor bejaarden", toegekend door de RVP.
Meer info
RVP, Zuidertoren, Baraplaats, 1060 Brussel (tel. + 32 (0)2 529 21 11).